Jevíčkovění

divadlo
kultura
Jevíčko

Ve dnech 30. května - 2. června jste srdečně zváni na již tradiční Jevíčkovění v Jevíčku. V letošním roce se jedná o festival múz a veškerého kumštu v Roce římsko-germánských válek na Malé Hané. Důvodem jsou nedávno objevené archeologické nálezy z období osídlování Římanů v Jevíčku. Po městě budou pochodovat průvody římských a germánských bojovníků v dobových krojích. V tomto rázu se ponese i celé kulturní vystoupení. S antickým divadelním představením "Darmojed" vystoupí studenti Katedry divadelních věd a Ústavu klasických studií FF MU.  Pro příznivce bigbítu vystoupí mimo jiné skupina Energit. Současně probíhá i akce spojená s dětským dnem a zahájení ZUŠ Open Magdaleny Kožené. Po celou dobu trvání akcí budou na Panském dvoře tábořit římští a germánští vojáci, kteří přijedou i z ciziny. Pro všechny bude připraveno bohaté občerstvení, pro děti navíc hry, bojůvky a různá dobrodružství.

Více informací naleznete na https://www.jevicko.cz/index.php?id=1001&lang=cze.

Přihlášení členové Klubu Generali, kteří festival navštíví v sobotu 1. června, získají pro sebe a až 4 další osoby dárek.

Registrace nejpozději do: Středa | 29. května 2019

Jevíčko