Veselské hody s Generali

hody
Veselí nad Moravou

Již tradičně se během prvního říjnového víkendu konají hody ve Veselí nad Moravou. Ne jinak tomu bude v letošním roce.

Sobotní program odstartuje už dopoledne před kulturním domem, kde vystoupí folkové a folklorové kapely. Chybět nebude bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na kurz lidových tanců, představení stárků a ukázku zdobení máje včetně pečení tradičních hodových pochutin. Na náměstí Míru neminete stánky s občerstvením a vínem ze širokého okolí. Budete moci ochutnat také sýry různých proveniencí, báleše, uzeniny, výrobky a domácí pivo. Odpoledne vyjde krojovaný průvod stárků, chasy a jejich přátel. Průvod zamíří kolem vlakového nádraží k radnici, kde bude stárek žádat o právo uspořádat hody, poté se průvod přesune ke kostelu sv. Andělů strážných a bude pokračovat po Masarykově třídě zpět ke kulturnímu domu, kde bude program pokračovat stavěním máje. Od 19:00 v prostorách kulturního domu propukne hodová zábava s DH Jiřího Štici a CM Radošov. Krojovaní mají vstup zdarma, ostatní to bude stát 80 Kč. Nedělní program bude zahájen hodovou mší svatou v kostele sv. Andělů strážných a následným zpíváním před kostelem. Více informací naleznete na http://www.veseli-nad-moravou.cz/andelske-hody/a-4526/p1=77477.

Přihlášení členové Klubu Generali obdrží pro sebe a až jednu další osobu vstupenku na sobotní hodovou zábavu v kulturním domě zdarma.

Registrace nejpozději do: Pátek | 30. září 2016

Veselí nad Moravou

Bartolomějské náměstí

Sobota | 1. října 2016 až